Zdjęcia i informacje o Ziemii chojeńskiej, kostrzyńskiej i gorzowskiej.

pl en de

Lista ciekawych cmentarzy w regionie:

Żadne miejsce nie ukazuje lepiej przeszłości regionu niż jego cmentarze. Na naszym terenie także znajduje się wielka liczba cmantarzy będących śladami dawnych czasów i dawnych zdarzeń. Niekiedy obok siebie możemy tu znaleźć stare poniemieckie cmentarze zniszczone po wojnie po sąsiedzku z aktualnymi cmentarzami komunalnymi. Znajdziemy także pozostałości cmentarzy żydowskich oraz wojskowe cmentarze polskie, niemieckie i rosyjskie z charakterstycznymi gwiazdami i elementami militarnymi, będące także atrakcją turystyczną.
Ponadto wiele innych obiektów przypomina nam obecność dawnych cmentarzy, które mimo dowodu na śmiertelność, świadczą przede wszystkim o dawnym życiu, takim samym jak nasze.

Pomnik w miejscu dawnego cmentarza niemieckiego w Barlinku

W miejscu istnienia dawnego niemieckiego cmentarza w Barlinku od kilku lat znajduje się głaz upamiętniający danych mieszkańców miasta.
jak trafić → Z rynku miejskiego w Barlinku należy udac się w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego i rozglądać się za małym parkiem po lewej stronie za supermarketem Netto.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Barnówku

W Barnówku znajduje się ładnie utrzymany cmentarz. Na jego terenie znajdziemy dawne nagrobki niemieckie oraz pomnik żołnierzy poległych w I Wojnie Światowej.
jak trafić → Jadąc z Dębna należy skręcić w prawo na Gorzów Wielkopolski. Po kilkuset mertach po prawej stronie drogi zobaczymy ogrodzenie cmentarz i białą kaplicę.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Bogusławie

Cmentarz wiejski, na którego ścianie od strony zachodniej pozostał fragment oryginalnego starego muru.
jak trafić → Wjeżdżajac do Bogusława od strony Cychr należy przed samym kościołem skręcić w piaskową drogą w lewo.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza Żydowskiego w Boleszkowicach

Cmentarz Żydowski z XIX wieku. Na powierzchni 30x30 metrów znajdują się resztki starych tablic nagrobnych.
jak trafić → Jadąc przez Boleszkowice w stronę Kostrzyna należy skręcic na Namyślin. Cmentarz znajduje się kilkaset metrów za wioską (dużo przed wiaduktem) po prawej stronie kilkadziesiąt metrów od drogi.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Resztki starego cmentarza w Starym Błeszynie


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/bleszyncmentarz.php on line 17
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Stary cmentarz w Brwicach

Na terenie wiejskiego cmentarza w Brwicach znajdują się resztki nagrobków cmentarza niemieckiego.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Stary niemiecki cmentarz w Brzeźnie

Stary cmentarz niemiecki zachowany w całkiem dobrym stanie położony w lesie w pobliżu wsi Brzeźno na zachód od Dębna.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny niemieckiego cmentarz "nowego" w Buszowie


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/buszowcmentarz1.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/buszowcmentarz1.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny niemieckiego cmentarz "starego" w Buszowie


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/buszowcmentarz2.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/buszowcmentarz2.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz Żydowski w Cedyni

Na terenie dawnego cmentarza żydowskiego zachowanych jest kilka kamieni nagrobnych. Niestety inskrypcje są niemal niewidoczne.
jak trafić → Jeżeli wjeżdżamy do Cedyni od strony przejścia granicznego należy zaraz po wjeździe do miasta skręcić w prawo a następnie w lewo w kierunku centrum. Należy minąć dawne wzgórze zamkowe po prawej. Bezpośrednio za nim zlokalizowany jest na niewielkiej powierzchni dawny cmentarz.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Pozostałości niemieckiego cmentarza w Chełmie Dolnym

Tuż koło kościoła zgromadzona są w formie lapidarium stare kamienie nagrobne. Za kościelnym płotem znajduje się stara kaplica cmentarna.
jak trafić → Jadąc z Chojny do Mieszkowic na wjeździe do Witnicy Chojeńskiej skręcią w lewo na - Chełm Dolny. Kościół i cmentarz znajdują się po lewej stronie drogi w Chełmie Dolnym.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Stary cmentarz w Chłopowie

Nieopodal wsi Chłopowo w lesie znajdują się resztki poniemieckiego cmentarza. Niektóre napisy są czytelne.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Chojnie

Cmentarz Wojenny Żołnierzy Sowieckich oraz pomnik znajdują się niedaleko centrum Chojny, za ruinami kaplicy Gertrudy
jak trafić → Z Chojny należy wyjeżdżać w kierunku Cedyni. Należy zaparkować koło ronda. Ruiny starej kaplicy Gertrudy łatwo znaleźć, a cmentarz znajduje się tuż za nią.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Nowy cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Chojnie

Cmentarz żołnierzy Północnej Grupy Wojsk Armii Sowieckiej oraz ich rodzin poległych pomiędzy rokiem 1946 a 1990.
jak trafić → Cmentarz radziecki znajduje się na głównym cmentarzu komunalnym w Chojnie w jego zachodniej części. Cmentarz ten leży po prawej stronie drogi przy wyjeździe z miasta w kierunku Cedyni.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Dawny cmentarz Żydowski w Chojnie

Na cmentarzu nie ma już widocznych nagrobków. Jest to jedynie trawiaste poletko oznaczone tablicą informacyjną.
jak trafić → Z centrum Chojny należy kierować się na Szczecin. Za zakrętem w lewo wyjeżdżając z Chojny pod górkę znajdziemy cmentarz po lewej stronie ulicy.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz komunalny w Chojnie

Cmentarz w Chojnie jest wielki i bardzo ładnie utrzymany. Na wielkiej przestrzeni jaką zajmuje można oprócz części miejskiego cmentarza znaleźć także cmentarz żołnierzy radzieckich a także kamień pamięci dawnych mieszkańców Chojny wraz z kilkoma starymi tablicami nagrobnymi.
jak trafić → Z centrum Chojny należy jechać w kierunku Cedyni. Cmentarz znajduje się tuż przed końcem Chojny po prawej stronie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Dawny cmentarz niemiecki i pomnik w Dębnie

Na terenie dawnego niemieckiego cmentarza znajduje się obecnie park. Od kilku lat stoi tu także pomnik pamięci dawnych mieszkanców Dębna. Ze starego cmentarza nie zostało nic oprócz kilku ścieżek.
jak trafić → Dawny cmentarz znajduje sie przy drodze w kierunku Myśliborza. Jest to obecnie duzy park po lewej stronie na koncu miasta.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Dolsku

Na współczesnym cmentarzu koło Dolska można znaležć resztki poniemieckich grobów.
jak trafić → Z Dolska należy kierować się na Brzeźno. Z drogi będzie widac białą cmantarną kaplicę.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Pomnik upaiętniający dawny żydowski cmentarz w Drawnie

W centrum Drawna znajduje się pomnik zbudowany z fragmentów zniszczonych kamieni nagrobnych dawnego cmentarz żydowskiego upamiętniajćcy dawny cmentarz oraz dawnych żydowskich mieszkanców miasta.
jak trafić → Pomnik położony jest w centrum Drawna nieopodal dużego czerwonego magazynu.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Niemiecki Cmantarz Wojenny w Glinnej

Utworzony w latach 2001-2003 cmentarz żołnierzy niemieckich poległych w II Wojnie Światowej. Docelowo cmentarz ma pomieścić około 30000 poległych. Cmentarz jest bardzo ładnie utrzymany.
jak trafić → Gdy wjeżdżamy do Glinnej od strony Starego Czarnowa, po prawej stronie znajdziemy kierunkowskaz na ogród botaniczny i cmentarz. Należy jechać przez las jeszcze około 1 km.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Resztki starego cmentarza niemieckiego w Górnych Ławach

Resztki cemantarza w gęstych zaroślach w lesie nieopodal Myśliborza. Niektóre tablice możliwe do odczytania.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza Niemieckiego w Goszkówku

Znajdujące się w lesie, daleko od okolicznych miejscowości ruiny cmentarza stanowią mocno zarośnięte resztki kilku pomników.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/goszkowekcmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/goszkowekcmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Stary cmentarz w Gozdowicach


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/gozdowicecmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/gozdowicecmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Golicach

Resztki dawnego cmentarza położone w niewielkim zagajniku w Golicach
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/golicecmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Jeleninie

Na współczesnym cmentarzu w Jeleninie przy tylnym ogrodzeniu znajdują sieę stare kamienie nagrobne oraz napisy na murze. Kilka starych kamieni w lepszej kondycji znajduje się nieopodal kościoła w centrum wsi.
jak trafić → Jadąc z Mieszkowic w kierunku Chojny należ w Witnicy skręcic w prawo na Jelenin.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz Stalagu III C w Kostrzynie

Cmentarz pamięci mordu dokonanego w czasie wojny przez Hitlerowców na jeńcach alianckich.
jak trafić → Z Kostrzyna należy kierować się na Namyślin (Neumühl/Nm.). W dzielnicy Szumiłowo należy jechać w lewo do końca ulicą Namyślińską (bruk). Następnie około 300 m w lewo (należy szukać oznaczeń).
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Kostrzynie

Cmentarz Czerwonoarmistów poległych w walkach o Kostrzyn w 1945 r.
jak trafić → Jadąc w strone Słubic można zostawić auto na parkingu koło hotelu Bastion i przejść się na ruiny starego miasta. Cmentarz jest na samym końcu nad Odrą.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Krześnicy

jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Krzymowie

Resztki dawnego cmentarza położone w niewielkim zagajniku w Krzymowie, nieopodal drogi w kierunku Stoków
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz niemiecki w Krzywinku

Resztki cmentarza znajdują się w lesie niedalego drogi Chojna - Szczecin. Dobrze zachowane są kamienie nagrobne rzežbione w durzych granitowych głazach. Prawdopodobnie stare kanienie nagrobne należą do poległych w wojnie Francusko-Pruskiej.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/krzywinekcmentarz.php on line 17
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Lisim Polu

Na komunalnym cmentarzu w Lisim Polu znajduje się fragment parku stanowiącego dawniej cmentarz niemiecki. Przed współczesną kaplicą cmentarną znajduje się interesujący pomnik przedstawiający umierającego Żołnierza niemieckiego z czasów I Wojny Światowej, trzymanego w ramionach przez Wiktorię - boginię zwycięzców, przypominającą anioła.
jak trafić → Jadąc z Gryfina do Chojny należy w Lisim Polu skręcić w prawo na Nawodną. Cmentarz znajduje się 400 m od krzyżówki.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Lubiechowie Górnym

Zadbany cmentarz komunalny, w którego odleglejszej części znajduje się niejako park (dawny cmentarz) z okazałym przedwojennym nagrobkiem rodziny von Keudell z licznymi inskrypcjami. Jeszcze kilka lat temu na nagrobku znajdowała się piękna figura anioła (prawdopodobnie figura bogini Wiktorii) który wyciągniętą ręką wskazywał na pałac w Lubiechowie Górnym, ktęra została zrabowana.
jak trafić → Z przejeżdżając przez Cedynię w kierunku Chojny należy skręcić w lewo na Lubiechów Dolny i Piasek, a nastepnie w Lubiechowie Dolnym skręcić w Prawo na Lubiechów Górny. Tam koło kościoła należy skręcić w prawo i jechać prosto do końca asfaltowej drogi. Cmentarz jest po lewej stronie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz poległych w I Wojnie Światowej w Lubiechowie Górnym

Na terenie przykościelnym w Lubiechowie Górnym znajduje się kilkanaście dobrze zachowanych krzyży z dawnego cmentarza niemieckich żołnierzy poległych w I Wojnie Światowej.
jak trafić → Do Lubiechowa Górnego można dojechać jadac z Cedyni na północ przez Lubiechów Dolny (w Lubiechowie Dolnym w prawo). Cmentarne krzyże znajdują się za kościołem który jest w centrum wsi.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Lubiszynie

W tylnej części komunalnego cmentarza w Lubiszynie znajdują się resztki starych nagrobków. Nie ma niestety żadnych czytelnych fragmentów napisów.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Resztki cmentarze niemieckiego w Marzęcinie

Świetnie zachowane kamienie nagrobne zgromadzone w formie lapidarium na zboczu nad jeziorem. Bardzo ładne i spokojne miejsce w środku lasu kilka kilometrów na północ od Gorzowa Wielkopolskiego. W tym miejscu przed wojną znajdowała się niewielka wioska - Marzęcin z której obecnie nic nie pozostało.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz Żydowski w Moryniu

Kilka pomników z dawnego cmentarza Żydowskiego.
jak trafić → Wjeżdżając do Morynia od strony Mieszkowic należy skręcić w prawo w ulicŽ Rybacką tuż przed murem obronnym miasta. Następnie prawie natychmiast należy skręić w lewo w parkową dróżkę pod góre. Cmentarz jest 200 m dalej po lewej stronie pod murem obronnym.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Myśliborzu

Miejski cmentarz w Myśliborzu podzielony jest na dwie części leżące po dwóch stronach drogi. Na terenie cmentarza znaleźć można pamiątkowe pomniki upamiętniające zarówno polskie ofiary II Wijny Światowej, jak i niemieckich poległych w I Wojnie.
jak trafić → Z Myśliborza należy kierować się na północ w kierunku na Dąbrowe, Czułnów. Cmentarz położony jest po obydwu stronach drogi na wyjeździe z miasta.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Resztki cmentarza niemieckiego w Nowym Błeszynie

jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Piasecznie

jak trafić → Cmentarz znajduje się po lewej stronie drogi, tuż przy wjeździe do wsi od strony Stołecznej.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Przyjezierzu

Ruiny cmentarza znajdują się w gęstych zaroślach nieopodal centrum wsi. Bardzo silnie zniszczone. Zachowały się jedynie nieliczne fragmenty dawnego cmentarza. Brak tablic nagrobnych i ich fragmentów.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/przyjezierzecmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/przyjezierzecmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Pszczelniku

Ruiny cmentarza nieopodal wsi Pszczelnik w lesie pomiędzy Dębnem a Myśliborzem. Silnie zniszczone ale z zachowanymi kilkoma tablicami z napisami.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/pszczelnikcmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/pszczelnikcmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Różańsku

jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz niemiecki w Rynicy

Dawny cmentarz niemiecki, uporządkowany, odrestaurowany i bardzo ładnie zadbany. Położony w lasku nieopodal wsi w ustronnym miejscu. Wiele grobów dobrze zachowanych.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Wojskowy cmentarz radziecki w Rzepinie

Cmentarz żołnierzy radzieckich poległych w walkach II Wojny Światowej. Obok pomnika stoją dwa działa przeciwpancerne.
jak trafić → Cmentarz najduje się bezposrednio w centrum Rzepina.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz Wojskowy w Starych Łysogórkach

Na cmentarzu spoczywa 1973 polskich żołnierzy poległych w 1945 r. w czasie Operacji Berlińskiej. 322 żołnieży jest nieznanych.
jak trafić → Jadąc z Siekierek do Starych Łysogórek cmentarz znajduje się po lewej stronie. Czołg przed cmentarzem widać z daleka.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Siekierkach

Ruiny cmentarza znajdują się w gęstych zaroślach tuż obok wsi. Bardzo silnie zniszczone. Zachowały si&3281 jedynie nieliczne fragmenty dawnych pomników cmentarnych. Brak tablic nagrobnych i ich fragmentęw.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/siekierkistarycmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/siekierkistarycmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Resztki cmentarza niemieckiego w Sitnie

W kępie drzew wśród pól znajdują się ruiny cmentarza. Są to mocno zarośnięte i zniszczone resztki kilku pomników.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/sitnocmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/sitnocmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Dawny cmentarz niemiecki w Słońsku

Na terenie dawnego niemieckiego cmentarza utworzono lapidarium z nagrobkami bardziej i mniej znanych dawnych mieszkańców miasta.
jak trafić → Na cmentarzu komunalnym w Słońsku. Jadac z Kostrzyna należy skręcic w prawo przed rondem w centrum miasta. Cmentarz znajduje się po lewej stronie kilkaset metrów dalej.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Starej Rudnicy

Ruiny cmentarza nieopodal wsi w lesie. Silnie zniszczone, z zachowanymi fragmentami muru i kilkoma tablicami.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Starym Kostrzynku

Ruiny cmentarza znajdują sią w lesie niedaleko drogi Cedynia - Mieszkowice. Najlepiej widoczne i zachowane są resztki murów cmentarnych. Kaplica nie zachowała się w ogóle, a z tablic nagrobnych tylko nieliczne. Groby są w większości splądrowane.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Resztki cmentarza niemieckiego w Szumiłowie

Ruiny cmentarza ogrodzone płotem, malowniczo zarośnięte gęstym bluszczem. Zachowane nieliczne pomniki i tablice nagrobne.
jak trafić → Z Kostrzyna należy kierować się na , Namyślin. W Szumiłowie po lewej stronie widać ogrodzony park cmentarny. Jest także niewielka tablica przy drodze.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Stary cmentarz w Tarnowie

Nieopodal wsi Tarnowo w lesie znajdują się resztki poniemieckiego cmentarza.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Stary cmentarz niemiecki w Tarnowie

Stary cmentarz niemiecki koło Tarnowa, został zorganizowany w formie lapidarium.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz rodu Finck von Finckenstein w Troszynie

Na terenie przykościelnego cmentarza w Troszynie, znajduje się kilka poniemieckich grobow rodziny hrabiowskiej Finck von Finckenstein.
jak trafić → Wyjeżdzając z Mieszkowic w kierunku Kostrzyna należy tuż za Mieszkowicami skręcić w lewo na Troszyn. Cmentarz jest tuż przy kościele.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Trzcińsku Zdroju

Na cmentarzu w Trzcińsku Zdroju można znaleźć między innymi pomnik upamietniający poległych żolnierzy niemieckich w I Wojnie Światowej, jak również część cmentarza poświęconą żolnierzom i jeńcom polskim oraz innych narodowości poległym w 1945 roku.
jak trafić → Jeżeli wjeżdżamy do Trzcińska Zdroju od północy (z Chojny), cmentarz znajdziemy niedługo po wjeździe do miasta po prawej stronie drogi.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny niemieckiego cmentarza w Warnicach

Resztki niemieckiego cmentarza polozone na malym wzgórzu w środku lasu nad jeziorem na południe od Warnic.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/warnicecmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/warnicecmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Wierzchlasie

Ruiny cmentarz znajduje się w lasku za Wierzchlasem. Zachowane nieliczne tablica nagrobne.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Stary cmentarz Niemiecki w Witnicy

Na terenie obecnego cmentarza wydzielony jest fragment prezentujący zebrane w formie lapidarium stare niemieckie nagrobki.
jak trafić → Z Witnicy należy kierowaą sie na północ na i Dębno. Na samym końcu Witnicy cmentarz znajduje się po lewej stronie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 Mimo starań nie gwarantujemy poprawności a zwłaszcza aktualności danych na stronie.