Zdjęcia i informacje o Ziemii chojeńskiej, kostrzyńskiej i gorzowskiej.

pl en de

Ciekawe wydarzenia sezonowe w regionie:

Po pracy miło jest spędzić czas na zabawie. W okolicy odbywają się w ciągu roku różnego rodzaju imprezy rozrywkowe, począwszy od lokalnych tradycyjnych dożynek, poprzez imprezy sportowe, imprezy historyczne z udziałem rycerzy, aż po festiwal Woodstok o znaczeniu międzynarodowym. Poniżej prezentujemy kilka z tych imprez.

Dni Cedyni

Co roku w rocznicę Bitwy pod Cedynią w Cedyni oraz u podnóża Góry Czcibora odbywają się Dni Cedyni. Toważyszą im koncerty, kiermasze, pokazy walk i festiwal kultury średniowiecznej.
jak trafić → Impreza odbywa się w centrum Cedyni oraz pod Górą Czcibora pomię Cedynią a Osinowem Dolnym.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Turnieje Rycerskie w Chwarszczanach

U stóp XIII wiecznej kaplicy templariuszy w Chwarszczanach odbywają się co roku, latem, widowiskowe turnieje rycerskie.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Maraton i Triatlon w Dębnie

Raz do roku odbywają się w Dębnie Maraton oraz Triatlon. Dębno jest sportową stolicą regionu, z największą ilością wydarzeń sportowych.
jak trafić → Z Gorzowa Wielkopolskiego należy kierować się na Kostrzyn i podążać za oznakowaniami na Dębno.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Festiwal "Keja" w Długiem koło Strzelec Krajeńskich

Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Keja" nad Jeziorem Lipie. Koncerty, wystepy, pokazy, turnieje piłki siatkowej, atrakcje gastronomiczne. Impreza odbywa się na początku sierpnia (07.08.2010).
jak trafić → Ze Strzelec Krajeńskich nalezy kierowac sie na Dobiegniew. Długie leży w odległości około 7 km. od Strzelec.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Przystanek Woodstock w Kostrzynie

Największy Rockowy festiwal w Polsce organizowany przez Jurka Owsiaka. Odbywa się co roku na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.
jak trafić → Przystanek Woodstock organizowany jest na północ od Kostrzyna na wielkim placu który znajdziemy wjeżdżając do Kostrzyna od strony Dębna i skręcając w lewo na pierwszym rondzie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Uroczystości z okazji Forsowania Odry w 1945 r. w Siekierkach i Gozdowicach

Co roku w kwietniu w Siekierkach i Gozdowicach ma miejsce uroczystość z okazji forsowania odry w 1945 roku przez I Armie Wojska Polskiego. Na uroczystości składają się: msza na cmentarzu w Siekierkach, zwykle z efektownymi salwami, niekiedy pokaz sprzętu wojskowego, a nastpęnie złożenie wieńców pod pomnikami w Siekierkach i Gozdowicach. Na koniec grochówka wojskowa w Gozdowicach.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Jarmark w Strzelcach Krajeńskich

Doroczny, tradycyjny, we współczesnej wersji organiozowany od 1986 roku wielki, kolorowy jarmark na Rynku Staromiejskim w Strzelcach Krajeńskich. Jarmark to koncerty, rycerze, stoiska z pysznościami i rekodziełem ludowym i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny.
jak trafić →
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Dożynki Gminne w Witnicy

Tradycyjne dożynki gminne z wieńcami i licznymi atrakcjami.
jak trafić → W Kostrzynie kierujemy się na Gorzów Wielkopolski. Po około 15 minutach wjedziemy do Witnicy. Kierujmy się na centrum zgodnie ze znakami.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 Mimo starań nie gwarantujemy poprawności a zwłaszcza aktualności danych na stronie.