Zdjęcia i informacje o Ziemii chojeńskiej, kostrzyńskiej i gorzowskiej.

pl en de

Lista muzeów w regionie:

W rejonie opisywanej części Zachodniej Polski znajdują się liczne muzea. Jakkolwiek żadne z nich nie jest bardzo znane, to niektore z nich są całkowicie wyjątkowe, jak na przykład muzeum łąki. Wiele miejscowości posiada małe lokalne muzea uzupełniane o prywatne kolekcje.

Muzeum regionalne w Barlinku

Muzeum zawiera ekspozycje związane z historią ziem barlineckich
jak trafić → Muzeum mieści się w centrum Barlinka na wprost kościoła.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Muzeum kultury i techniki wiejskiej w Bogdańcu

W starym młynie wodnym (zbudowanym w 1826 ale nadal sprawnym) utworzona została niewielka, ale niezwykle interesująca wystawa poświęcona dawnemu życiu na wsi. Kogo intresuje dawne życie rolnika i młynarza tego regionu powinien koniecznie wybrać się do Muzeum kultury i techniki wiejskiej w Bogdańcu.
jak trafić → Z Kostrzyna należy kierować się na Gorzów Wielkopolski. Po minięciu Witnicy dojedziemy do wsi Bogdaniec. Na rondzie kierujemy się w lewo. Muzeum znajduje się na końcu drogi po prawej stronie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Muzeum Regionalne w Cedyni

Muzeum zawiera ekspozycje dotyczące historii okolic Cedyni
jak trafić → Muzeum znajduje się w centrum Cedyni przy rynku.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

Muzeum Lubuskie zlokalizowane jest w wiekowej willi niemieckiego przemysłowca Gustava Schroedera, która sama w sobie warta jest zobaczenia. Zostało w nim wiarygodnie przedstawione życie klasy wyższej na początku XX wieku. Muzeum prezentuje różne wystawy, obrazy, kolekcje monet a w przyległym parku eksponaty z przeszłości jak stare nagrobki.
Ul. Warszawska 35, Gorzow Wielkopolski, http://www.muzeumlubuskie.pl
jak trafić → Jeżeli przejeżdżamy przez Gorzów Wielkopolski ulicą Warszawską, muzeum znajdziemy na wzniesieniu po lewej stronie drogi.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych I Armii WP w Gozdowicach

Założone w 1965 r. w budynku który w 1945 roku był siedziba dowódcy operacji forsowania Odry. Zawiera pamiątki po działaniach polskiej i rosyjskiej armii wiosnš 1945 r.
jak trafić → Muzeum znajduje się koło zakrętu w centrum Gozdowic.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Muzeum "Łąki" w Owczarach

Unikalne muzeum Łąki w Owczarach poświęcone jest faunie i florze obszrów łąkowych świata, a zwłaszcza rejonu okolicznych terenów. W małym budynku muzeum możemy znaleźć wiele opisów i okazów lokalnej przyrody. Odpowiedzi na wiele pytan możemy też znaleźć w praktyce w gospodarskich budynkach przy muzeum oraz na pobliskiej łące.
jak trafić → Ze Słubic należy kierować się na . W Owczarach muzeum znajduje się w centrum wioski po lewej stronie drogi.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Muzeum Grodu Santok

ul.Wodna 4, 66-431 Santok
tel. 957316108
czynne codziennie od 10.00 do zmroku.
Otwarcie muzeum, zorganizowanego w zaadaptowanym pod potrzeby placówki zabytkowym budynku dawnej gospody, nastąpiło 24 czerwca 1978 r. Trzydzieści lat później, tj. w 2008 r. przeprowadzono generalny remont obiektu, modernizację pomieszczeń i sal wystawowych oraz wykonano nową, składającą się z dwóch części aranżację ekspozycji muzealnej. Więcej informacji ⇒
jak trafić → Muzeum przy przeprawie promowej przez Wartę
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Muzeum Pamiątek I Armii WP w Starych Łysogórkach

Muzeum prezentuje przedmioty związane z forsowaniem odry oraz obiekty archeologiczne ze stanowisk połozonych wzdłóż doliny Odry. Obok muzeum znajduje się czołg pomnik oraz cmentarz wojskowy.
jak trafić → Jadąc z Siekierek do Starych Łysogórek, muzeum znajduje się po lewej stronie drogi tuż przed Starymi Łysogórkami. Czołg trudno przegapić.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Prywatne muzeum militarne w Witnicy

Kto ma w ogrodzie prawdziwą armatę? Pan Chielewski z Witnicy ma nie tylko armatę ale całe prywatne muzeum broni, wyposarzenia i umundurowania zwłaszcza polskiej armii.
Ul. Gen. Sikorskiego 35, Witnica. Godziny otwarcia: na telefon: 957515314
jak trafić → Jeżeli jedziemy z Kostrzyna, to tuż przed centrum Witnicy należy skręcić w lewo w ulicę Sikorskiego. Muzeum znajduje się po lewej stronie w domu numer 35. Rozpoznamy go po armacie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 Mimo starań nie gwarantujemy poprawności a zwłaszcza aktualności danych na stronie.