Zdjęcia i informacje o Ziemii chojeńskiej, kostrzyńskiej i gorzowskiej.

pl en de

BOGDANIEC

(dawniej: Dühringshof)Co warto zobaczyć:

Muzeum kultury i techniki wiejskiej w Bogdańcu

W starym młynie wodnym (zbudowanym w 1826 ale nadal sprawnym) utworzona została niewielka, ale niezwykle interesująca wystawa poświęcona dawnemu życiu na wsi. Kogo intresuje dawne życie rolnika i młynarza tego regionu powinien koniecznie wybrać się do Muzeum kultury i techniki wiejskiej w Bogdańcu.
jak trafić → Z Kostrzyna należy kierować się na Gorzów Wielkopolski. Po minięciu Witnicy dojedziemy do wsi Bogdaniec. Na rondzie kierujemy się w lewo. Muzeum znajduje się na końcu drogi po prawej stronie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Arboretum "W Dolinie Trzech Młynów" w Bogdańcu

Szlak długości 4 km prowadzący przez dębowy gaj na morenie. Można tu spotkać wiele rzadkich okazów drzew i krzewów. Tablice informacyjne opisują faunę i florę tego terenu. Piękny szlak prowadzi obok trzech młynów, z których jeden stanowi Muzeum techniki wiejskiej. Piękna natura zachęca do wypoczynku.
jak trafić → Z Kostrzyna należy kierować się na Gorzów Wielkopolski. Po minięciu Witnicy dojedziemy do wsi Bogdaniec. Na rondzie kierujemy się w lewo. Wejście do arboretum znajduje sie po prawej stronie za budynkiem należącym do Lasów Państwowych.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Komentarze:


Mimo starań nie gwarantujemy poprawności a zwłaszcza aktualności danych na stronie.