Zdjęcia i informacje o Ziemii chojeńskiej, kostrzyńskiej i gorzowskiej.

pl en de

PSZCZELNIK

(dawniej: Kuhdamm)Co warto zobaczyć:

Pomnik pamięci lotników litewskich koło Pszczelnika

Pomnik upamietniający przelot i tragiczną śmierc dwóch litewskich lotników - Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa. W miejscu tym 17 lipca 1933 samolot "Lituanica" który pilotowali rozbił się podobno na skutek złych warunków pogodowych. Piloci mieli za sobą trasę 6411 km nieprzerwanego lotu przez atlantyk. Do celu czyli do Kowna na Litwie pozostało im zaledwie 650 km.
jak trafić → Jadąc z Myśliborza do Dębna przed miejscowością Pszczelnik znajduje się niewielka tablica wskazująca drogę w lewo do pomnika. Pomnik znajduje się w lesie około 3 km dalej. Dojazd jest dobrze oznaczony szeregiem podobnych tabliczek.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny cmentarza niemieckiego w Pszczelniku

Ruiny cmentarza nieopodal wsi Pszczelnik w lesie pomiędzy Dębnem a Myśliborzem. Silnie zniszczone ale z zachowanymi kilkoma tablicami z napisami.
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/pszczelnikcmentarz.php on line 17

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /obiekty/cmentarze/pszczelnikcmentarz.php on line 18
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Pszczelnik

fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Komentarze:


Mimo starań nie gwarantujemy poprawności a zwłaszcza aktualności danych na stronie.