Zdjęcia i informacje o Ziemii chojeńskiej, kostrzyńskiej i gorzowskiej.

pl en de

GRZYMIRADZ

(dawniej: Grünrade)Co warto zobaczyć:

Grzymiradz

fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Kościół pod wezw. Św. Ottona Biskupa w Grzymiradzu

Kamienno ceglany Kościół z XIV wieku. Silnie zniszczony w 1945 przez Rosjan. Odbudowany w 1985 roku. (Parafia: Smolnica)
jak trafić → Z Dębna należy kierować się na Smolnicę. Wyjeżdżając z Dębna skręcamy w prawo na Grzymiradz. Kościół znajduje się w centrum wsi.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Ruiny pałacu w Grzymiradzu

Piękny pałac neoklasycystyczny, zbudowany w 14 wieku. Obecnie pałac jest w ruinie. Właścicielami pałacu były w ciągu jego historii rodziny: von Ellingen, von Marwitz, von Burgsdorff, von Sydow, von Hertell, Henning, Kramer, von Berg, Nesselhauf, von Katt, Wegener and von Dyhrn. Pałac otoczony jest 3,5 hektarowym parkiem.
jak trafić → Z Dębna należy kierować się na Smolnicę. Wyjeżdżając z Dębna skręcamy w prawo na Grzymiradz. Pałac znajduje się obok kościoła po lewej stronie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Cmentarz w Grzymiradzu

Cmentarz położony jest tuż za wsią. Na cmentarzu zachował się jeden interesujący przedwojenny kamień nagrobny w kształcie księgi. Na terenie cmantarza rozną dwa olbrzymie świerki.
jak trafić → Jadąc z Grzymiradza w kierunku Smolnicy około 200 metrów za wsią należy skręcić w polną drogę w prawo. Cmentarz znajdziemy za lasem po lewej stronie.
fot
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć »

 

Komentarze:


Mimo starań nie gwarantujemy poprawności a zwłaszcza aktualności danych na stronie.