Zdjęcia i informacje o Ziemii chojeńskiej, kostrzyńskiej i gorzowskiej.

pl en de

Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

Dinozaury.

Czy mażyłeś kiedyś aby spojżeć w oko tyrannozaura albo wyśledzić mamuta? Możliwe jest to w Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

Jeżeli znasz problemy z wynalezieniem miejsca na rodzinną wycieczke gdzie dzieci nie tylko nie będą się nudzić ale także mogą nauczyć sie wielu ciekawych rzeczy, polecamy wycieczkę do Nowin Wielkich pomiędzy Gorzowem i Witnicą. Park dinozaurów to świetna zabawa i pouczająca przygoda jedyna w swoim rodzaju. Można tu zanurzyć się w scenerię rodem z "Parku Jurajskiego".

Nowiny Wielkie leżą dokładnie pomiędzy Kostrzynem nad Odrą a Gorzowem Wielkopolskim. Około 20 minut z jednego i drugiego miasta.
Jadąc z Kostrzyna najpierw przejeżdza się między innymi przez Dąbroszyn (miejscowość z interesującym pałacem i ogrodem pałacowym) oraz Witnicę. Za wsią Białcz ale przed Nowinami należy skręcić w prawo na świerkocin. Następnie dojeżdża się do Nowin Wielkich. Kawałek za przejazdem kolejowym skręcamy w małą drogę w prawo. Należy patrzeć na znaki. Kawałek dalej będziemy mijac park po lewej stronie, będzie widać drewnianą brame. Zaparkować można po prawej stronie.

Park Dinozaurów jest lesistym terenem przez który biegnie 700 metrowej długości ścieżka, wdłóż której rozmieszczone są naturalnej wielkości modele dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt. Są też wygodne miejsca w których można usiąść i odpocząć.
Na terenie Parku znajduje się też miejsce na piknik z ciekawym placem zabaw, gdzie młodzi paleontolodzy mają możliwość wygrzebania szkieletu dinozaura. Znajduje się tu także niewielki bar, oraz sklep z upominkami w którym można zaopatrzyć sie w przeróżnej maści i rozmiaru dinozaury.
Na terenie parku znajduje się także pomnik przyrody - 300 letni dąb.

Dinozaury na terenie parku rozmieszczone są chronbologicznie według epok występowania. Jadąc do parku koniecznie należy zabrać aparat, zwierzęta na zdjęciach będą jak żywe. Młodzi miłośnicy Dinozaurów będą zachwyceni.

Więcej informacji o parku i godzinach otwarcia oraz opłatach znajduje się na oficjalnej stronie parku: www.park-dinozaurow.pl

Jeżeli po odwiedzeniu parku okazów wymarłych mają Państwo ochote zobaczyć żywe zwierzęta, to kilka kilometrów od Nowin Wielkich znajduje się Zoo-Safari w świerkocinie. Zwierzęta można tam podziwiać jeżdżąc samochodem, ale istnieje też możliwość bezpośredniego kontaktu i pogłaskania zwierzaków.
tekst i zdjęcia: F. Wassmuth, Berlin, 2008
Mimo starań nie gwarantujemy poprawności a zwłaszcza aktualności danych na stronie.